Розвиток дитини

На попередню

 

Як навчити дитину читати

 

Читання - це двигун пізнання життя, без нього воно позбавляється чогось дуже важливого, тьмяніє, мертвіє і наповнюється порожнечею. Книга, особливо розумна і добра, додає оптимізму і вчить міркувати, змінює життя і перетворює простір. Але як все це пояснити своїй дитині, якої замість читання хочеться побігати у дворі з футбольним м'ячем або посидіти у екрана телевізора або комп'ютера?

Мені часто доводиться чути розмови матусь про те, що змусить сина або дочку почитати книгу буває практично неможливо. Хочу поділитися своїм досвідом, як проблема відсутності бажання читати перетворилася в іншу: відірвати від читання можна тільки за допомогою великої палиці.

Читати даліЯкі книжки читати дітям?

 

Дитяча література - це багатющий фонд вітчизняних та зарубіжних віршів, казок, оповідань і повістей, розрахованих на різні вікові групи. Розібратися у всьому цьому достатку дуже непросто, адже потрібно не тільки знайти цікаву книжку, а й зрозуміти, наскільки вона буде доступна дитині.

Читати далі

 Дитячі книги для всебічного розвитку малюка


Дитячі книги - прекрасний засіб для всебічного гармонійного розвитку дитини. Але не забувайте про вікові особливості малюка. Які книжки вибирати для самих маленьких, радить психолог Наталія Сосновська.

Читати далі

 

 

 Користь читання дітям вголос

 

Дітям читати вголос дуже корисно. Це сприяє підвищенню розумового інтелекту, розширює кругозір, а також, додає нових емоцій і дарує незамінний спілкування матері й батька з дітьми.

Читати дитині вголос можна з раннього віку. Після того як малюк перестане харчуватися маминим молоком, він потребуватиме контакті з нею ще більше, ніж в той час, коли годувався грудьми. З цього часу можна починати читати дитині по кілька хвилин на день.


Читати далі

 Виховання і розвиток дітей за допомогою казок


Яке дитинство без казок і улюблених дитячих книг! Казки потрібні не тільки для розваги, а й для розвитку і навчання дитини. Про виховання дітей казками розповідає педагог Ольга Дель.


Читати далі

 

 Л. С. Сухарева. Розвиток логічного мислення та кмітливості.

Пропонований посібник містить практичні поради й зауваження щодо використання логічних ігор на уроках математики й логіки, на заняття х груп подовженого дня або математичного гуртка.

Автор пропонує логічні ігри, ігрові завдання, головоломки та ситуації для кожної вікової групи молодших школярів, а також пояснення, розв’язання й відповіді до них. Стислі коментарі дозволять учителеві зорієнтуватися, на якому етапі навчання або під час вивчення якої теми краще застосовувати ту чи іншу гру, які методичні цілі вона має і як краще її реалізувати.

Читати далі

 


Все про користь читання малюкам

Читання вголос, розповідання історій, а також спільний спів — це не тільки чудова розвага для вас і малюка, яка здатна ще більше зблизити з дитиною, але й прекрасний спосіб розвинути дитячу мову, мислення, уяву й грамотність.

Читати далі


Кириленко, Марія. Сімейні читання - архаїзм чи реальність? 

Довгі зимові вечори... У великій затишній кімнаті збирається вся сім’я — кілька поколінь. Хтось сидить за величезним столом, що стоїть посеред кімнати, освітлений яскравою лампою, хто в зручному кріслі... У жінок у руках рукоділля — шиття, вишивання чи в’язання. Хтось малює, ліпить. Відчуття єднання, сімейного затишку, душевної та духовної близькості... Що ж зібрало всіх разом, що об’єднало сім’ю?

Читати далі


Помилки батьків у вихованні дитини-інтроверта


Виховання дитини-інтроверта часто збиває з пантелику батьків-екстравертів. Ви можете навіть не розуміти, що ви робите неправильно, думаючи: «Чому вона засмутилася? Що я зробила не так?"
Інтроверти живуть за певними правилами. Якщо ви їх зрозумієте - ви зможете знайти з дитиною спільну мову.

Читати далі