Консультує психолог

У Харківській обласній бібліотеці для дітей консультує психолог

 

Якщо перед вами постала проблема психологічного характеру, яку важко вирішити самотужки, Ви можете отримати особисту консультацію за адресоювул. Алчевських (Артема) 43, зателефонуйте 0967276832. Або можете залишити свое запитання  он-лайн.

 

Заходьте на блог психолога бібліотеки.

Візитівка психолога Зінаїди Ісааківни Шейнфельд

 

Наш психолог обов’язково дасть кваліфіковану пораду.

----------------------------------------------------------------------------------------

Проблема покарань

 

Намагайтеся постійно приділяти увагу достоїнствам дитини. Хваліть його. Тим самим, ви створюєте додаткову мотивацію для того, щоб школяр керувався девізом: «Буду робити добре і не буду погано». Ні в якому разі не варто карати дитину читанням (музичними заняттями, фізичними вправами, працею і подібне), тим, що він повинен робити добровільно, від чого може і повинен отримувати радість. Подібні покарання можуть на все життя закріпити негативне ставлення до праці, навчання, читання.


Читати далі:

 ---------------------------------------------------------------------------

 

 


 
Як пробудити у дитини інтерес до читання?


Прищеплюючи дитині культуру читання, пам'ятайте, що найголовніший приклад для дитини - ви самі. Більшості дорослих, в силу своєї зайнятості, зовсім не до читання, максимум, на що вистачає їх часу та сил, - це газети і журнали. Складно переконати дитину в тому, що читання краще і корисніше, якщо він бачить, що навколишні вважають за краще книзі телевізор або комп'ютер. Хорошим виходом є спільне читання. Читайте дитині веселі, цікаві казки і вірші понад шкільну програму. Бажано, щоб кожен день у кого-то з батьків знаходилося вільних півгодини-годину для спільного читання з дитиною і обговорення з ним прочитаного.


Читати далі:

 -------------------------------------------------------------------------

Як допомогти тривожній дитині?


Тривожність - індивідуальна психологічна особливість, яка полягає в підвищеній схильності відчувати занепокоєння в самих різних життєвих ситуаціях, в тому числі таких, які до цього не привертають. Слід відрізняти тривогу від тривожності.
Тривога - це епізодичні прояви занепокоєння, хвилювання дитини, а тривожність є більш стійким станом.


Читати далі

-------------------------------------------------------------------------

 
Ізабель Фийоза 20 кроків до того, щоб діти слухалися своїх батьків


Книга «20 кроків до того, щоб діти слухалися своїх батьків» адресована батькам дітей 8-15 років, для яких дитина і бажання чути його особистість є найголовнішим. У цій книзі Ізабель описує новий спосіб виховання, завдяки якому наші діти стали б самостійними особистостями, впевненими в собі і поважними до інших. У цій «інструкції» можна почерпнути ідеї, які допоможуть вам діяти свідомо залежно від того, чого ви хочете для вашої дитини (замість того, щоб спонтанно реагувати на ситуацію).

 

 

 

Читати далі

 

---------------------------------------------------------------------------------

Гресь А. Ліки від "телеманії"


Є така приказка: «З пісні слів не вилучиш». А з будинку не викинеш телевізор, хоча проблем із ним виникає так багато, що потрібно його вимкнути, зламати або подарувати сусідам. Ледве народжених, дітей немов магнітом притягає «блакитний» екран, і здебільшого вони й надалі із задоволенням переглядають телепередачі. Замість мультиків вони цікавляться серіалами або футболом, а ще згодом наші вже дорослі діти зовсім не уявляють собі й дня без «чарівного ящика».

Читати далі:

  -------------------------------------------------------------------------------


Що лікують казками


Розповіді (особливо казки) завжди були найефективнішим способом спілкування з дітьми. На думку відомого дитячого психолога Доріс Бретт, важливо говорити на тій мові, яка зрозуміла дитині і на який вона краще відгукується, - на мові дитячої фантазії та уяви.

Читати далі