Книги і статті

Журнали для педагогів

 

Початкова школа

Журнал "Початкова школа" – всеукраїнська трибуна взаємообміну досвідом, вчительськими секретами і знахідками. Саме тут публікуються новітні ідеї педагогіки, психології, результати актуальних фахових досліджень. Тут Ви прочитаєте рекомендації, як організувати навчальний процес відповідно до сучасних вимог, за новими стандартами.

 

Зміст номеру

 

"Рідна школа"

Журнал "Рідна школа" містить наукові й методичні статті педагогічного змісту

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Практичний психолог: дитячий садок

Журнал допоможе у роботі дитячому психологу, вихователю дитячого садка.

У виданні ви знайдете методичне забезпечення та інструментарій:

діагностичної, корекційної, розвивальної роботи;
роботи з дітьми з порушеннями фізичного та психічного розвитку;
психопрофілактики;
підвищення професійної майстерності;
заходи задля психологічної просвіти батьків і педагогів;
готові рішення робочих ситуацій.
Щономера - поради, анкети, пам’ятки для інформаційного стенду.

Зміст номеру

 

Безпека життєдіяльності

Всеукраїнський науково-популярний журнал.

У кожному номері ви знайдете корисні поради з питань особистої безпеки та навколишнього середовища, як діяти у надзвичайних ситуаціях та які правила безпечної поведінки повинні знати діти.

Журнал надає офіційну інформацію Міністерства освіти і науки України з питань безпеки життєдіяльності, охорони праці, пожежної та радіаційної безпеки, побутового травматизму, а також інформацію про запобігання загибелі та травмуванню учасників навчально-виховного процесу під час виникнення надзвичайних ситуацій.

 

 

Палітра педагога

Журнал містить ефективні технології дошкільної освіти: планування, системи занять, творчі проекти, тематичні добірки ігор, вправ, дидактичного та довідкового матеріалу. Робота з родиною.

 

 

 

 

 


Педагогіка
 

Корчак, Януш. Правила життя: Педагогіка для дітей та дорослих / Я. Корчак ; пер. з пол. Ю. Г. Попсуєнка ; худож.-оформ. Н. В. Величко. - Х. : Бібколектор, 2016. - 538 с.

Книжку «Правила життя: Педагогіка для дітей та дорослих» слід прочитати всім — і тим, хто вже є батьками, і тим, хто тільки планує ними стати, людям, які дуже люблять своїх дітей, і тим, хто шукає в собі батьківські інстинкти, хто сумнівається у правильності своїх поглядів на виховання і любов до дітей. Адже взаємини між дорослими і дітьми дуже складні, і вони не завжди розуміють одне одного.

 

 

 

 

Ганді, Махатма. Педагогіка ненасильства / Махатма Ганді ; вступ. нарис, пер. з англ., упорядкув. та прим. Володимира Василенка. - Вид. 2-е., допов. - Кіровоград : Імекс-ЛТД, 2016. - 400 с. : іл., фот.

 Махатма Ганді – максималіст в етиці, прагматик в політиці, залишив нащадкам неосяжний творчий доробок. Його педагогічні уподобання – оригінальні та зрозумілі. Вони вперше відтворені українською мовою.

 

 

 

 

 

 

Близнюк, Елена Алексеевна. Большие страхи маленьких детей и их родителей / Е. А. Близнюк, А. О. Дудченко. - Х. : Основа, 2012. - 255 с. : ил. - (А мой не такой как все)

Запропонована книга є інструментом, інструкцією, підручником по роботі з дитячими і не тільки дитячими страхами. Це розуміючий, люблячий і дуже добрий провідник. Ця книга не тільки про страхи, але і про відносини дітей і батьків, про те, як допомогти батькам краще зрозуміти своїх дітей і подружитися з ними, і про те, як допомогти дітям бути щасливими дітьми. Поради, описані в книзі, допоможуть дорослим впоратися з занепокоєнням і страхами малюка; підвищать батьківську компетентність; зроблять щасливим малюка і сім'ю.

 

 

Таглина, Ольга Валентиновна. Неудобные дети, неудобные родители / О. В. Таглина ; худож. Е. В. Зеркалий. - Х. : Основа, 2011. - 304 с. : ил. - (А мой не такой как все).

 Незручні діти. Чому вони стають такими? Як поводитися батькам, якщо дитина створює для них незручні ситуації, задає їм незручні запитання, демонструє незручну поведінку? І чи не є самі батьки такими ж незручними для своєї дитини? Автор книги аналізує різноманітні життєві ситуації, обговорює різні точки зору, знайомить батьків з широким спектром проблем, що виникають у інших батьків, і з таким же широким спектром варіантів вирішення цих проблем. Ця добра і весела книга - спроба показати батькам, що вони самі повинні рости і змінюватися разом зі своїми дітьми, вчитися, для того щоб виростити свою дитину повноцінним членом суспільства, гармонійною особистістю і просто щасливою людиною.

 


• Калошин, Володимир Федорович. Як навчити вчитися / В. Ф. Калошин. - Х. : Основа, 2014. - 220 с. - (Педагогічна психологія).

Книгу можна розглядати як посібник з питань організації самостійної роботи, основна мета якого — навчити учнів умінню навчатися. Творче опрацювання посібника дозволить читачеві активно керувати своєю пізнавальною діяльністю, швидше адаптуватися до шкільних вимог, підвищити якiсть навчання та самонавчання й успіхи з них, а найголовніше — зробити роки навчання в школі радісними, а своє життя — щасливим.
Матеріали посібника призначено для педагогів, старшокласників, студентів коледжів та їхніх батьків.

 Читати далі

  • Захарчук Т. В. Інноваційні технології навчання в сучасній школі

    В статті дається визначення поняття "інновація", 'інноваційні педагогічні технології". Розкриваються основні методологічні вимоги, яким повинна відповідати педагогічна технологія. Аналізуються основні групи інноваційних педагогічних технологій, які підвищують якість підготовки спеціалістів на рівні міжнародних стандартів.


Читати далі

Класному керівнику

Класному керівнику. Як організувати роботу ? : [ матеріали, планування, зразки програм, тощо ] / упоряд. Л. Шелестова, Н. Чиренко, Н. Адамчук. - К. : Шкільний світ, 2009. - 128 с. - (Шкільний світ. Бібліотека ; № 2, 2009).

У збірнику представлено матеріали, пов’язані з діяльністю класного керівника: розкрито теоретичні підходи до планування виховної роботи, проаналізовано вікові особливості учнів середньої та старшої школи, подано діагностичні матеріали, зразки планів, програм, документів.
Книжку адресовано класним керівникам, вихователям, студентам педагогічних вузів.

 

 

***

Василенко, Л. Б. Класний керiвник i здоров"я учнiв: вiд кремнiєвих рiзцiв i до наших днiв : метод. посiбник / Л. Б. Василенко. - Х. : Скорпiон, 2006. - 132 с.
Класному керівнику: учнівське самоврядування [Текст] / упоряд.: Л. Шелестова, Н. Чиренко . - К. : Шкільний світ, 2009. - 128 с. - (Шкільний світ. Бібліотека ; № 4, 2009). - ISBN 978-966-451-000-1 (б-ка "Шк. світу").
Класному керівнику. Як провести виховну годину / упоряд. Л. Шелестова ; Н. Чиренко . - К. : Шкільний світ, 2009. - 128 с. - (Шкільний світ. Бібліотека ; № 6, 2009).
Наволокова, Н. П. Практична педагогіка для вчителя. 99 схем і таблиць : навч. - метод. посібник / Н. П. Наволокова, В. М. Андрєєва. - Х. : Основа, 2008. - 117 с. - (Золота педагогічна скарбниця).
Полякова, Ганна. Психологічний довідник вчителя / Г. Полякова. - К. : Шкільний світ, 2008. - 128 с. - (Бібліотека "Шкільного світу").