Золочівського району

 

Ільченко Данило  Іванович

 


Чудовий характерний актор, виконував ролі в'їдливих стариганів і селян. Заслужений артист РРФСР (1951). Відомий по фільмах "Тихий Дон", "Нахаленок", "Они сражались за Родину" та багато інших.

Народився Данило Ільченко 25 грудня 1894 року, в м. Золочеві Харківського губернського повіту (тепер — Харківська область).Свою трудову діяльність почав конторником у Харкові. У 1914 році закінчив Харківську театральну школу, навчався в студії Н. Н. Синельникова. З 1914 по 1929 роки працював у театрах різних міст: Харкова, Херсона, Євпаторії, Курська, Барнаула, Красноярська та інших.  У фільмі "Тихий Дон" він створив незабутній образ старого донського козака — батька головного героя фільму Григорія Мелехова. Ця роль за відгуками критиків стала одним із найбільших акторських досягнень у цьому фільмі. Читати більше:

 

 


 

Тимченко Йосип Андрійович
Золочівська земля, село Окіп Удянської сільської ради, батьківщина легендарного механіка – винахідника, одного із піонерів світової кінематографії Йосипа Андрійовича Тимченка. Багато із його астрономічних, метеорологічних винаходів неодноразово відмічались золотими і срібними медалями на світових виставках. Та свій найгеніальніший винахід Й. Тимченко здійснив у 1893 році. Після декількох років праці він винайшов оригінальний механізм зміни кінокадрів, який став одним з основних деталей сучасного кіноапарату. Деякі історики вважають, що сам Йосип Тимченко у 1893 році вперше в світі провів кінозйомку на Одеському іподромі. Читати більше:


 

Автомонов Павло Федорович

 

Золочівці пишаються і таким талановитим земляком як український письменник і журналіст Павло Федорович Автомонов. Він народився в селі Олександрівка. Провідною темою його творів була тема боротьби нашого народу з німецькими загарбниками в роки Великої Вітчизняної війни.. Особливо яскраво ці подіїі відображені в романі « Когда расстаются двое», за який автор був удостоєний ордену «Знак почета»

 

 

 


 

Онуфрієнко Юрій Іванович

 


Золочівська земля надихала майбутнього льотчика – космонавта Юрія Онуфрієнка, який народився в селі Рясне. Його перший космічний політ відбувся у 1996 році. Тоді космонавт був командиром корабля і півроку знаходився на борту орбітальної станції «Мир». Другий космічний старт відбувся в 2002 році, коли Ю. Онуфрієнко 196 діб працював на міжнародній космічній станції і разом з товаришами із міжнародного екіпажу успішно виконав насичену програму польоту. Читати більше: