Вовчанського району

 Колокольцов Василь Григорович 

 

 Василь Григорович  (1867–1934), протягом багатьох років перебував на посаді голови Вовчанської земської управи. Саме завдяки його діяльності напередодні Першої Світової війни Вовчанський повіт процвітав за темпами благоустрою, розвитку освіти та культури.

У грудні 2007 р. на честь 140-річчя від дня народження почесного громадянина Вовчанська В. Г. Колокольцова на головній площі міста йому встановлено пам’ятник.

 

 

 

 


Бабенко Василь Олексійович

 

Уродженцем міста Вовчанська був Василь Олексійович Бабенко, якому належить честь відкриття нової археологічної культури. Поблизу с. Верхнього Салтова, розташованого на правому березі Сіверського Дінця, знаходиться велике городище. За кілька кілометрів на північ від городища в 1900 р. молодий учитель земської школи Верхнього Салтова В.О. Бабенко відкрив стародавній могильник з могилами-катакомбами. 

Нині на території села знаходиться історико-археологічний музей-заповідник «Верхній Салтів» імені В.О.Бабенка. Крім археологічного розділу, в експозиції музею містяться етнографічні та краєзнавчі матеріали, представлені сучасні художні ремесла мешканців села.


 

Мірошниченко Євгенія Семенівна

 

Вовчанщина пишається своєю талановитою землячкою, народною артисткою яка була однією з кращих оперних співачок України. Є. С. Мірошниченко народилася 12 червня 1931 року, померла 27 квітня 2009 року. З юних років вона любила співати і мріяла стати справжньою співачкою. Роки юності Євгенії були важкими і невеселими, в країні вирувала війна. У кінці 1943 року Євгенія Мірошниченко опинилася в числі дітей, звільнених з окупованого Харкова. Для того, щоб відчувати себе справжньою професіоналкою, Євгенія Мірошниченко вступила до Державної консерваторії імені П.Чайковського. Після закінчення консерваторії Мірошниченко прийняли до Київського Державного театру ім. Т.Г. Шевченка. Дебют співачки відбувся у ролі Віолети з "Травіати"  Дж. Верді.

Після успіху на сцені одного з найбільших театрів країни, Є. Мірошниченко почала підкорювати кращі театри світу. Вона виступала з гастролями у найбільших культурних столицях Європи, співала в Азії, Канаді, США і Японії. Скрізь співачку приймали тепло і доброзичливо.Її голос був розкішний і гармонійний. Вона мала воістину унікальний тембр.

 

 

 


 Олесь Досвітній (Скрипаль-Міщенко Олександр Федорович)

 

Народився 8 листопада 1891 року в багатодітній родині дрібного крамаря, у повітовому містечку Вовча (теперішній Вовчанськ). Змалечку Олександр був привчений до самостійності й працьовитості, тому за два роки закінчив земську чотирирічну школу і став працювати писарчуком земської управи.

Захоплений революційним піднесенням 1905 року, Олександр особисто брав участь у суспільних подіях, виступаючи з кореспонденціями у місцевій пресі, а також у київській газеті «Рада». За що, напевно, його і звільнили з посади. Олександр шукав іншого заробітку і водночас наполегливо займався самоосвітою, щоб здобути атестат зрілості. Склавши екстерном іспити, він вступив на фізико-математичний факультет Петербурзького університету.

1924 рік став своєрідною межею в життєвій біографії Досвітнього: від партійно-громадської та журналістської роботи він переходить до творчо-літературної. Відкликаний 1924 року ЦК КП(б)У з Катеринослава до Харкова, Досвітній очолює Українське товариство драматургів та композиторів.

9 грудня 1933 року О.Досвітнього було заарештовано в Харкові, а пізніше суд виніс найвищу міру покарання – розстріл.  у 1955 році письменника було реабілітовано.

 


Читати докладніше: