Пригоди та інші цікаві історії

На попередню

 

Штедінг Сабіна. Петронелла - яблунева відьмочка


А чи знаєте ви, що найзвичайнісіньке яблуко, котре висить на дереві, може бути будинком відьмочки? І не простої, а яблуневої! Петронелла захищає фруктовий сад від людей, адже вони часто шкодять деревам. Але одного разу вона познайомилася з дітьми пекаря, які й не думали робити нічого поганого. А, навпаки, виявилися цілком милими. Петронелла взяла під опіку своїх нових друзів. Чи зможе відьмочка захистити родину пекаря від злісного Чахлінга? Чи врятує сад від розорення?


Парр М. Вафельне серце

 

Перед читачами відкривається життя маленького норвезького містечка. Саме там, в невеликій бухті живуть двоє дітей, хлопчик Трілле і дівчинка Лена. У двох друзів, що не день, то нова пригода, з якої їм доводиться вибиратися. Серед усього різноманіття речей і захоплень, які їх об'єднують і роблять друзями, є і велика любов до вафель.
Іноді, друзям доводиться стикатися з непростими життєвими ситуаціями та переживати їх разом, ділячи смуток порівну. Саме в такі моменти проявляється дружнє тепло і сімейна підтримка. А ще, в складні часи не завадить трохи солодкого смаку, який може зіграти вирішальну роль.
Зворушлива історія дитячої дружби написана молодою норвезькою письменницею Марією Парр і проілюстрована чорно-білими, кумедними та атмосферними малюнками авторства Бу Гаустад. Ця історія від якої стає затишно на душі і яка зігріває в холодну погоду або поганий настрій.


Русіна О. Мія і місячне затемнення

 

Мії ніколи нудьгувати. З однокласником Матвієм та його молодшим братом Людожерчиком вони постійно потрапляють у пригоди. І цих пригод стає ще більше, коли на порозі Міїної з Дідусем квартири з’являється незнайомець — її тато. Настороженість змінюється захватом — виявляється, тато працює в астрономічній обсерваторії! А значить, Мія, Матвій і Людожерчик теж одного дня зможуть туди потрапити.
Але чи це справді так? Читайте у дотепній повісті Олі Русіної, сповненій кумедних витівок і жартів.


Лущевська О. Бігль-старший

 

Одного дня хлопчик знаходить покинутого собаку й приводить його до свого самотнього сусіда. Коля не розуміє, чому його літній друг, дядь Мирон, не хоче завести пса. Адже він уже дорослий і може вирішувати сам! Невже він  не любить собак? А може, він застарий для таких клопотів? Чи вдасться врятувати бігля-старшого?
Надзвичайно тепла історія про самотність і відповідальність, небайдужість і любов...


Брукс Дж. Хранителі книги

 

Пригодницький роман поведе читачів у подорож минулим, де абсолютно різні за вірою, культурою та національністю люди захищали безцінну Книгу.
Сараєво, 1996. Ханна Гіт досліджує середньовічний манускрипт — Сараєвську Агаду. Між його сторінок вона знаходить фрагмент крильця метелика, дрібку солі, білу волосинку, які занурюють читачів в історії людей, що зберігали Книгу протягом століть. Несподівано манускрипт викликає інтерес у влади Боснії й агента Моссаду, і жінка опиняється у вирі політичних інтриг, які має розплутати.


Діппер і Мейбл і прокляті скарби піратів часу


Діппер і Мейбл разом з Блендіном Бландіном, мандрівником у часі, вирушають на пошуки скарбів Піратів Часу. Їх чекають запаморочливі та небезпечні пригоди в майбутньому і в минулому: на Дикому Заході і в Середньовіччі. Але саме ти вибираєш, куди друзі вирушать далі і що робитимуть, чи будуть вони грабувати поїзд, як справжні бандити з вестерна, або зустрінуться з драконом у печері. Тільки обережніше, адже ти можеш привести близнюків не тільки до скарбів, а й туди, звідки немає виходу, наприклад, у глухий кут.
 


Голубєва О. Неймовірні пригоди Мандарини Сергіївни


У житті завжди є місце дивовижам, несподіванкам і, звісно ж, усіляким щоденним подвигам. У цій смішній книжці книгодрузяки познайомляться із супергероїчною… бабусею. Історії про свій дивовижний життєвий досвід вона розповідає своїм онукам. О, як же багато ми не здогадуємося про своїх бабусь!

 

 


Штанко К. Дракони, вперед!


Одна з найулюбленіших українських дитячих графіків Катерина Штанко майже закинула малювання. Справжні поціновувачі її таланту в розпачі — як таке могло статися? яка цьому причина?.. Нелегко повірити, але причина насправді прекрасна: віднедавна Катерина Штанко відчула в собі вулканічні пориви до... письменницької праці. Замість ілюструвати чужі твори, вона вирішила писати свої. І що вже найнеймовірніше — з легкістю написала просто цікавенну казкову повість! Київський школяр, захопившись біологією, випадково вирощує... дракона, який круто змінює його звичне життя... Ця феєрична казка є певною мірою і детективом, і пародією на детектив. Тут і легке фентезі, і дитяча «бондіана», і багато пізнавальних моментів. Це перша повість визначної української ілюстраторки. І якби ж ви знали, як нелегко було вмовити її проілюструвати власну книжку...


Воронина Л. Таємне Товариство Ботанів


На світі є люди, котрі не уявляють свого життя без драйву. От і герой нової фантастичної повісті Лесі Ворониної «Таємне Товариство Ботанів» миттєво відгукується на запрошення взяти участь в екстремальних пригодах, що відбудуться на горі з дивною назвою Підстава. Адже після неймовірних подій, які довелося пережити Климові Джурі, рятуючи людство від хижих прибульців-синьомордів, він, здається, назавжди позбувся страху і готовий сторчголов кинутися у вир найнебезпечніших випробувань.

 


Стрековська-Заремба М. Беррі, гангстер і купа клопотів


Книжка розповідає про хлопчика Кубу, якому здається, що життя в нього нудне та одноманітне, тимчасом як інші діти мають неймовірні пригоди. Та і друзів у Куби всього нічого - гарний, мов дівчинка, Войтек та потворний кудлатий пес Беррі. Що за несправедливість! Аж ось доля усміхається і Кубі. Адже в околиці з'являється справжній... гангстер, а з ним і купа клопотів.

 

 


Стрековська-Заремба М. Канікули з коровою, танком і злодієм


Двоє найкращих друзів, Куба і Войтек, докладають усіх зусиль, аби не провести канікули в селі. Та всі їхні старання марні — і нарешті наші герої переживають багато кумедних, незвичайних і шалених пригод. А крім того, «Канікули з коровою, танком і злодієм» — це історія про дуже важливі речі: про слухняність та пустощі, про страх і сміливість, про щиру дружбу, а також про «оту Аську, яку любити не можна, а все ж любити потрібно».

 


Шрут П. Шкарпеткожери


Якщо у вас «випадково» загубилася одна шкарпетка - можете не гаяти часу, марно шукаючи її по всіх закутках. Гадаєте, що вона просто загубилася десь серед випраних речей? Чи, можливо, вітер ненароком зірвав її із сушильної мотузки? Може, й так...
Проте найчастіше за цим стоять… шкарпеткожери! Ці таємничі істоти живуть у кожній оселі й завжди цуплять та їдять лише одну шкарпетку з пари. Ви заінтриговані? Тоді мерщій розгортайте книгу, адже з неї ви дізнаєтеся про шкарпеткожерів усе, «про що хотіли б знати, але не наважувалися спитати»!

 


Дев’ятко, Наталія. Скарби примарних островів : роман. Кн. 1. Карта і компас / Н. Дев’ятко. - 2-ге вид. - Х. : Мачулин, 2015. - 371 с. : іл.

"Карта і Компас" - початок пригодницько-фентезійної трилогії "Скарби Примарних островів". Піратський капітан Ярош Сокіл отримує карту, яка може привести його до скарбів Примарних островів. Але карту зачаровано: малюнок на ній з’явиться лише тоді, коли він збере нову команду. Випадкових зустрічей не буває, і невдовзі на піратському кораблі опиняються чародії і воїни, і навіть істоти з давнього народу, яких люди вважають безсмертними. У цьому світі є феї, дракони, русалки, підступні жорстокі вороги і сміливі віддані друзі. Море – живе і розмовляє з людьми, а зірку можна зняти з неба... Багато випробовувань і пригод чекає на корабель із чорними вітрилами і його команду, перш ніж вони дізнаються таємницю скарбів Примарних островів.

 


Сетон-Томпсон, Ернест. Два маленьких дикуни : повість / Ернест Сетон-Томпсон ; пер. з англ. Леоніда Солонька, Марії Головко. — К. : Знання, 2017. — 367 с. — (Скарби: молодіжна серія).

Повість "Два маленькі дикуни" відомого канадськогго письменника і художника-анімаліста Ернеста Сетона-Томпсона - захоплива й пізнавальна книга про загадковий світ тварин і птахів. Головного героя твору, хлопчика Яна, ваблять закони й таємниці дикої природи. Якось йому випадає нагода провести літо разом з другом у лісі. Хлопці вдають із себе індіанців, живуть за їхніми законами та стають справжніми слідопитами й мисливцями. Життя на лоні природи, у тісній взаємодії з лісовими мешканцями, сповнене неймовірних пригод і дарує героям незабутні враження.

 

 


Слоун Р. Цілодобова книгарня містера Пенумбри. Бестселер The New York Times. - К. Віват, 2017. - 304 с.

Із нестримним оптимізмом і блискучою проникливістю Робін Слоун витворив пригодницьку історію двадцять першого століття, поєднавши водночас казкову чарівність Харукі Муракамі та захопливу філософську магію Ніла Стівенсона чи раннього Умберто Еко, додавши особливої й трохи несподіваної чуттєвості, котрої зараз так мало у світі художнього літератури. «Цілодобова книгарня містера Пенумбри» цілком відповідає своїй назві — це заклад, переступивши поріг якого, ви більше не захочете його залишати, така собі сучасна скриня з цікавинками, що здатна заінтригувати будь-якого допитливого читача, байдуже, удень чи вночі. Це розповідь про книжки і технології, криптографію і таємниці, дружбу і кохання. Вона починається у Сан-Франциско, у химерній книгарні, але дуже скоро виходить далеко за її межі, у широкий світ та оповите сутінками минуле.


Бінг Дж. Бінг, Джорджія. Моллі Мун і чарівна книга гипнозу [Текст] : [повість: для дітей серед. шк. віку] / Дж. Бінг ; пер. з англ. Н. Косенко ; худож. М. А. Пузиренко. - Х. : Школа, 2016. - 304 с. : іл. - (Моллі Мун).

Книга видана у близько 40 країнах світу – уперше українською мовою!
Дівчинку Моллі Мун знайшли в картонній коробці й віддали до сиротинцю. Десять жахливих років прожила Моллі в притулку. Директорка всіляко принижувала дівчинку, учителі сварили, а інші діти насміхалися. Тим часом Моллі мріє про прекрасне життя. І ось одного дня до рук дівчинки потрапляє книга про гіпноз – і все неймовірно змінюється! І далі на неї чекають карколомні пригоди, блискуче життя… Проте на такий талант накинув оком злодій, який хоче скористатися здібностями Моллі для здійснення своїх чорних задумів…

 А також читайте:

Бінг, Джорджія. Моллі Мун зупиняє час : для сер. шк. віку / Дж. Бінг ; пер. з англ.: Н. Косенко, Є. Коротяєвої ; худож. М. Пузиренко. - Х. : Школа, 2016. - 286 с. : іл. - (Моллі Мун).

Бінг, Джорджія. Моллі Мун, Міккі Мінус і мислечитальна машина : для дітей сер. шк. віку / Дж. Бінг ; пер. з англ. Н. Сидорова ; іл. М. Пузиренко. - Х. : Школа, 2017. - 288 с. : кол.іл. - (Моллі Мун).

Бінг, Джорджія. Моллі Мун і дивовижні часомандри : для дітей сер. шк. віку / Дж. Бінг ; пер. з англ. О. Голуб, Н. Косенко; іл. М. Пузиренко. - Х. : Школа, 2017. - 272 с. : кол. іл. - (Моллі Мун). 


Тимайер, Томас. Город заклинателей дождя. Кн. 1 / Т. Тимайер. - Х. : Ранок, 2015. - 446 с. - (Хроники искателей миров).

Это истории о человеке по имени Карл Фридрих Донхаузер, который называл себя сыном великого натуралиста Вильгельма фон Гумбольдта. Вместе со своими верными спутниками он не раз наведывался в самые глухие и неисследованные утолки Земли, стирал одно за другим с карты "белые пятна", открывал неведомые миру народы и племена, завязывал дружбу с невероятными существами, отыскивал фантастические сокровища и пережил при этом поистине грандиозные приключения.

А також читайте...

 


Есаулов, Олександр Юрійович. Таємниця Великого Сканера / О. Есаулов. - Луцьк : Волинська обласна друкарня, 2013. - 139 с.

Комп’ютерний світ знову потребує допомоги. На планеті Ц з’явився Великий Сканер, потім гаплик, невідомий вірус, заражені...Тут якась таємниця, хтось зазіхає на повну й безконтрольну владу...

Розгадати таємницю можуть реальні люди, тому й експедиція у складі знавців віртуальних ігор вирушила на порятунок. Приєднуйся: ти можеш врятувати Заекрання!

 

А також читайте:

Есаулов, Олександр Юрійович. Антивірус / Олександр Есаулов. - Луцьк : Волинська обласна друкарня, 2013. - 203 с.

Есаулов, Олександр Юрійович.Канікули для Інформи / О. Есаулов. - Кіровоград : Імекс-ЛТД, 2013. - 236 с.

Есаулов, Олександр Юрійович.Game over! / О. Есаулов. - Х. : Бібколектор, 2013. - 140 с.


Чумак, Іван Володимирович. Житейські пригоди та химери-нагоди Степанка і Стасика : повість майже фантастична, але близька до реальності / Іван Чумак ; [за ред. В. Коломійця ; худож.-оформ. К. Міщук]. - К. : Юніверс, 2013. - 54 с. : іл.

 

 

 

 

 

 


Грузін Ю. Країна літа : роман / Ю. В. Грузін. - К. : Зелений пес, 2008. - 360 с. - (Під партою).

Віртуальні ігри – класна штука. Атож, можна створити власний світ, який існуватиме за твоїми законами, уявити себе незрівняним і неперевершеним героєм, перемогти дракона чи злого чаклуна, врятувати прекрасну принцесу й королівство на додачу. Адже тобі зовсім не важко...

А якщо ситуація складеться не на твою користь, завжди можна переграти спочатку. Та не кожну «гру» можна переграти. І якщо ти побачиш веселого капловухого гобліна, котрий потребує твоєї допомоги, добре подумай – чи справді ти такий сміливий і вправний, як собі намріяв. Бо ті пригоди, що чекають на тебе, звісно, дуже цікаві – але й дуже небезпечні.

Не віриш? Переконайся сам!


Вдовенко, Сергій Іванович. Помилка Безсмертного : повість-казка / С. Вдовенко. - К. : Зелений Пес, 2005. - 367 с. - (Під партою).

 Кожен знає: без пригод жити не цікаво. Отже, якщо ти втомився від щоденних уроків та домашніх завдань, а на вулиці періщить дощ чи лютує завірюха, сміливо перегортай обкладинку – не пошкодуєш.

Тут все, як у казці, – Кощій Безсмертний (він так вважає!), невдаха-чаклун (мріє про всесвітнє панування), відьма (люта, аж отрутою капле). І звісно, ВЕЛИКА ПРИГОДА. Адже Кощій уже готує своє військо. Він полонив гномів та річкових зябрів і тепер лісовиків ніщо не врятує, навіть їхній дух-охоронець, бо він заснув.

Щоправда, є дрібна перешкода – один малий лісовик може розбудити духа. Тож лиходії посилають злодія викрасти хлопчиська… І це тільки початок. А справжні пригоди – під обкладинкою!


Крапивін, Владислав Петрович. Повернення кліпера "Кречет" : [повість : для мол. та серед. шк. віку : пер. з рос.] / В. П. Крапивін ; худож. Н. Ю. Тарабанова. - К. : Зелений Пес, 2006. - 190 с. : іл. - (Для тих, хто не любить читати) (Читати - круто !).

Гадаєш, у небі здатні літати лише птахи, повітряні кулі та літаки? Владислав Крапивін – один з найвідоміших дитячих письменників світу – впевнений, що це не так. Якщо ти маленький та легкий і ваги в тобі, як у маковому зернятку, то сильний вітер заввиграшки підніме тебе в повітря. Все місто з його будинками, вулицями, синіми бухтами опиниться під тобою, наче на долоні, а душу опанує неймовірне відчуття – наче ти усім володієш і все на світі до снаги… І залишається тільки довести, що справді здатен перевернути світ.

Не боїшся вітру, пригод і несподіванок? Тоді перегортай сторінку.


Холоденко, Сергій. Щоб ніхто не здогадався : [фантастичні оповідання : для серед. шк. віку] / С. Холоденко. - К. : Зелений Пес, 2005. - 191 с. - (Під партою).

Як вижити у світі, зовсім не пристосованому для існування людини?

Це не так уже й складно. Потрібно лише, аби ніхто не здогадався, що саме ти утнеш кожної наступної миті. Тоді нападники, якими сильними вони не були б, ніколи не зможуть передбачити твої дії і в тебе з’явиться шанс на порятунок. Отже, все залежить від тебе.

Якщо ти живеш тихо і спокійно і ніколи не потрапляв у неприємності, більші за догану на уроці й зауваження у щоденнику, все одно будь певен – навіть ти здатен на несподіваний вчинок.
Не віриш?


Потапова, Алла В’ячеславівна. Зуар Безстрашний [Текст] : [пригодницька повість : для дітей серед. та ст. шк. віку] / А. В. Потапова. - К. : Зелений Пес, 2006. - 191 с. - (Під партою).

Чи варто водитися з духами? Кожна розумна людина знає: не варто. Особливо з духами злими, адже від них завжди можна чекати якогось підступу.

Зуар, молодий воїн племені ліасів, і гадки не мав, що прийде час, коли йому доведеться просити про допомогу не в людей, а в духів. Що злий дух Грієн врятує хлопця – в обмін на обіцянку принести чародійну воду зі священного джерела, дістатися до котрого може лише людина. Отже, залишається подолати страшний шлях, знайти чарівну воду і віднести її новому господарю.

Але ж духи нічого не роблять просто так. І ані сміливий хлопчак, ані мудрі старійшини племені не могли уявити, яку плату вимагатиме дух за свою допомогу.

Чи витримає герой останнє випробування?


Бердт В. Все починається в тринадцять : повість / В. Бердт. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. - 223 с.

Герої нової повісті Валентина Бердта – підлітки, які опинилися влітку в селі, розраховуючи на страшенну нудьгу. Натомість вони потрапляють у справжні пригоди, не раз навіть містичні – з нічними походами на цвинтар, духами померлих, відьмами, екстрасенсами та паранормальними подіями, від яких уже не занудьгуєш, а навпаки – наковтаєшся страху…

 

 

 

 

На попередню