Моя країна - Україна

На попередню

 

Ушкалов Л. Сковорода від А до Я


Книжка «Сковорода від А до Я» продовжує серію абеток-енциклопедій для родинного читання і розповідає про великого мрійника, мандрівного філософа та педагога.
Григорій Сковорода зрікся світу й кар’єрного росту, хоча й мав високі досягнення та блискучу освіту. Замість родинного затишку обрав постійні мандри й самотність – та при цьому вважав себе неймовірно щасливою людиною. Якими ж були основні засади його філософії? Як йому вдавалося дотримуватися принципу «золотої середини»? Як навчав і які оцінки ставив своїм вихованцям?
Про все це – у новій абетці, текст до якої написав літературознавець та знавець давніх текстів Леонід Ушкалов, який багато років присвятив дослідженню життя і творчості Григорія Сковороди.


Долгова В. О. Обереги. Ляльки-мотанки


Лялька- мотанка в українській культурі була не тільки іграшкою. Детально про етнічні корені і звичаї, пов'язані з цим видом народної творчості, можна прочитати в першому розділі книги. Автор пропонує читачеві познайомитися з техніками і правилами виготовлення виробів. На сторінках посібника представлені 10 майстер класів, які допоможуть зрозуміти, як зробити ляльку-мотанку. Берегиня дому, Крупеничка, Гладунка-травниця, Щастя-Доленька, Жаданиця - всі ці та інші мотанки описані в книзі. Кожен майстер клас супроводжується короткою історичною довідкою, де пояснюються значення окремих елементів і символіка ляльки.


Як і коли виникла держава Україна


У книзі пропонується пройти шляхом зародження й розвитку української нації та державності. Розповідь ведеться з позиції нової концепції історії Давньої України. Книга розрахована на дітей середнього та старшого шкільного віку, а також усіх, хто прагне дізнатися правду про наше минуле.

 

 


Легенди, казки та перекази українців


У цих міфах не знайдеш вигадки. Усе в них правда, бо ж саме таким, сповненим магії, уявляли собі світ наші далекі пращури. І лютий Чорнобог, і чарівна Берегиня, і капосні чорти, водяники… Усі вони направду населяли світ наших предків. Познайомитися з віруваннями українського народу, його багатою міфологією й пропонує ця книга. У збірку ввійшли найцікавіші міфи з праць П. Чубинського, П. Куліша, Б.Грінченка, О. Воропая та інших видатних етнографів.


Українські прислів’я та приказки


Прислів'я та приказки шліфувалися століттями і передавалися від покоління до покоління, з уст в уста. Вони є своєрідним підсумком життєвого досвіду, відтворенням всього, чого повно людське буття: етики, моралі, звичаїв тощо. Забавні і точні висловлювання свідчать про кмітливості, спостережливості і дотепному характері українського народу. У них мало слів, проте багато змісту. Тому сміливо вирушайте в чарівний світ українського фольклору на пошуки духовних скарбів.

 


Топська Н. Зачарована квітами


Книга розповідає про життя видатної художниці Катерини Білокур, котра своїми полотнами виспівала дивовижну красу України. Її доля не скупилася на випробування. Маючи від народження самобутній талант, майстриня була змушена все життя відстоювати своє право малювати, долати непрості обставини та тяжкий побут, терпіти людський осуд і переживати неприйняття рідних. Утім навіть у найскрутніші миті не відмовилася від свого покликання, невтомно працюючи, породжуючи власний, феноменальний квітковий всесвіт.

 


Шевченко від А до Я

«Шевченко від А до Я» – продовження серії абеток-енциклопедій «Видавництва Старого Лева», у якій відомих діячів української культури показано з неочікуваного і дуже людяного боку. Це арт-бук для родинного читання, завдяки якому і діти, і дорослі дізнаються не лише біографію талановитого живописця, ґравера, прозаїка, драматурга, співака, актора, скульптора Тараса Шевченка, а полюблять його так, як можна любити друга.
Яка була улюблена пора року у Шевченка? У які очі він полюбляв заглядатися – карі, блакитні, а, може, зелені? Про що він думав, дивлячись на зорі? Про все це у новій абетці, текст до якої написав відомий шевченкознавець Леонід Ушкалов. Проілюструвала видання Анастасія Стефурак.


Рідна країна моя – Україна

Яскрава енциклопедія розповість про найважливіші події з історії України.

Ви дізнаєтеся про те, як здійснилася давня мрія нашого народу, коли 22 січня 1919 року відбулася церемонія об'єднання українських земель – Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Прочитаєте про подальший нелегкий шлях країни до Незалежності, про особливості державного устрою та символіку держави.

Захоплива форма викладення, яскраві ілюстрації, змістовний матеріал роблять видання не лише корисним, але й цікавим.

 


Франко від А до Я

«Франко від А до Я» – абетка-енциклопедія про Івана Франка. Ми звикли називати його українським Каменярем, Вічним революціонером, енциклопедистом та генієм через неймовірну жагу до знань і працелюбство. Але чи знаємо ми насправді, яким Франко був: що любив, які мав хобі, куди подорожував?

«Франко від А до Я» - винятковий арт-бук, книжка для дітей (і не лише для них), завдяки якій знайомство з Франком стане початком дружби на роки. В цій книзі багато фактів, гумору, вміння дивитися на себе та інших без зайвого пафосу, а ще стільки цікавого і раніше незнаного. Візуальна складова книжки – заслуга творчої майстерні «Аґрафка» (Романа Романишин, Андрій Лесів). Текстова – Богдана та Наталії Тихолозів. Ця книжка – про Франка: стильного, молодіжного, близького. Вона – чудовий приклад того, як варто знайомити класиків і читачів, щоб вони полюбили один одного.

Детальніше


Шептицький від А до Я

«Шептицький від А до Я» – своєрідна абетка, яка відкриває читачам головні віхи життя великого митрополита, оповідає про його рід, формування його як людини і духовного наставника сучасників. Читачі дізнаються, де митрополит Андрей народився і навчався, як пішов за покликанням серця, як служив Богу і людям, допомагаючи сиротам і знедоленим, рятуючи від переслідувань євреїв.

Інтелектуал і жартівник, добрий Тато і приклад для багатьох – різні іпостасі митрополита відкриваються в цій непересічній абетці-енциклопедії.

Детальніше


Україна – моя Батьківщина

Прочитавши цю книжку, ви дізнаєтеся чимало цікавого про країну, в якій ми живемо. Скільки в нашій державі міст? Де й коли було вперше використано назву «Україна»? Чи правда, що гривня – найкрасивіша серед валют? Про що йдеться в Конституції? Який вигляд має Печатка Президента? На вас чекає захоплююча розповідь про старовинні замки та фортеці, Києво-Печерську лавру та унікальний музей «Писанка», історичні події та природні дива.

Погортати

 

 


Козацька абетка. Коротка історія українського козацтва для дітей і дорослих

Найвизначніші події і найвидатніші герої козацької доби представлені в книзі у коротких розповідях, розміщених за алфавітом, та мистецьких творах. Це ті ази нашої історії, які повинен знати кожен українець – і маленький, і дорослий.

Погортати

 

 

 


Зростаємо українцями: енциклопедія для допитливих

Чи знаєш ти, чому наша країна має назву "Україна"? Чи відомо тобі, яких "поневірянь" зазнав звук [ґ] в нашій мові, чим прикрашена шапка Мономаха, чому гуцульська трембіта занесена до "Книги рекордів Гіннеса"? На ці та безліч інших запитань ти знайдеш відповіді у цій книзі.

Погортати

 

 


Святокум О. Є. Конституція – основний Закон України

На сторінках посібника можна знайти не тільки тлумачення та походження слова "конституція", а й історичний нарис  про конституції держав світу і, звичайно, про українські конституції. У розповіді про Конституцію незалежної України основна увага зосереджена на найбільшому розділі Основного Закону – "Права, свободи та обов'язки людини і громадянина".
Пропоноване видання відкриє для школярів багато цікавих сторінок з життя країни, допоможе зрозуміти, як організована влада у нашій державі, які права та свободи мають громадяни, та усвідомити, що прав без обов'язків не існує.

 

 


Зіркові історії успіху від зірок українського спорту

Історії від зіркової команди українських спортсменів не залишать байдужими ні дітей, ні дорослих, бо всі вони підтверджені справжніми перемогами, золотом високої проби. Зовсім поруч із нами живуть люди, котрі вміють творити дива. Вони змінюють наше уявлення про можливості людського тіла і духу. Кому, як не їм, бути прикладом, ділитися своїм життєвим досвідом і надихати на тернистий, важкий, а все ж такий прекрасний шлях до успіху.

Погортати

 


500 найцікавіших питань та відповідей щодо народів України

Автори цієї книги дають відповіді на маловідомі питання з історії звичаїв, традицій та обрядовості, народного костюму, особливостей будівництва, транспорту і засобів пересування, їжі й харчування, усної народної творчості, народних свят та повсякденного життя, світогляду, релігійних вірувань народів України. Розповіді доповнено яскравим та інформативним ілюстративним матеріалом.

Книга стане в пригоді всім, хто цікавиться звичаями, побутом та культурою народів України, історією рідного краю.

 

 


Україна - моя Батьківщина

Ілюстрована енциклопедія містить цікаві відомості про сучасну Україну, особливості її державного устрою і географічного положення, факти зі славної історії української нації та великих українців, опис видатних архітектурних і природних пам'яток, інформацію про особливості побуту й традицій українського народу, а також культурну спадщину нашої країни.

 

 

 

 


Сокол А. В., Конечна О. М. Моя країна – Україна

Книга «Моя країна – Україна» запрошує юних читачів у подорож по рідній країні, знайомить з історією України, її державним устроєм, символікою, природними багатствами та культурою, даючи цілісне уявлення про Україну як незалежну демократичну державу.

 

 

 


Брати Капранови. Мальована історія Незалежності України

Незалежність не впала з неба – державницька традиція живе на наших землях зі скіфських часів і фактично не переривалася до 1991-го. Короткий і зрозумілий виклад подій минулого разом із мальованими історіями дозволить читачам легко зорієнтуватися у такому складному питанні, як походження Української держави та боротьба за її встановлення, а пантеон героїв дасть приклад для наслідування.

 


 


Історія України в казках та легендах. Історія України в іменах та подіях

Казки та легенди про періоди та етапи творення нашої держави: від появи перших племен на території Руських земель до ХХ ст. Книга розкриває аспекти боротьби наших предків, називає імена найвідважніших борців за свободу.

 

 

 


Артюх Л. Звичаї українців у народному календарі

З книги ви дізнаєтесь про календарні свята і обряди українців, познайомитися зі звичаями та традиціями, яких дотримувалися наші предки, збираючись за святковим столом. Значну увагу приділено обрядовим стравам. Кожна господиня матиме можливість урізноманітнити меню своєї родини смачними борщами, ковбасами, варениками та безліччю смачних страв, рецепти яких дбайливо зібраніавтором у різних регіонах України.

 

 


Садовнича В. В. Велика книга маленького українця

Захопливі розповіді з історії, природознавства та народознавства України.

Юні школярики дізнаються багато нового та цікавого про історію рідної країни, українську мову, природу, клімат, тваринний і рослинний світи, народні ремесла, свята і традиції, видатних діячів політики, науки і культури, національні костюми, українську міфологію і ще багато захопливої інформації.

 

 

 

 


Горянич М. Леся Українка і я

Вчити вірші – що може бути нуднішим? Особливо для хлопців. Герої книжки «Леся Українка і я» думають так само. Але, познайомившись ближче із життям та діяльністю поетеси Лесі Українки, хлопці розуміють, якою неперсічною та талановитою особистістю вона була. Відкривають для себе не лише красу поетичного світу Лесі Українки, але і маловідомі сторінки історії, що їх створила видатна Українка.
Вона, виявляється була завзятим борцем із владою і неодноразово перемагала царя разом із товаришами – письменниками, науковцями. Взяти хоч би перший український пам’ятник Російської імперії – Іванові Котляревському у Полтаві. А чи будинок Полтавського земства, який обурив самого царя.

 


Горянич М. Княгиня Ольга і я

«Святу» Ольгу, виявляється не всі вважають святою. Ще й досі її проклинають на Поліссі, нащадки древлян, тих самих, що княгиня спалила разом із містом – з таким парадоксом зустрічаються маленькі герої книжки «Княгиня Ольга і я».

Як можна пам’ятати те, що відбулося тисячу років тому? Чи личить помста «святій» княгині? А може, мали рацію древляни, коли вбили її чоловіка – рекетира і ненажеру Ігоря? Чи справа тут не в ньому, а у звичайній конкуренції Києва та Іскоростеня?

Такі зовсім не дитячі проблеми доводиться розслідувати юним слідопитам, подорожуючи до Полісся, місця, де відбувалися ті давні криваві події, читаючи книжки та зазираючи до інтернету.


Ручай Г. Іван Мазепа і я

У школі конфлікт – хлопців з хутора Мазепинці дражнять «зрадниками», вони у відповідь лізуть битися. Але мудрий директор не викликає батьків, не робить записів у щоденнику – він збирає винуватців у своєму кабінеті і дає завдання: самостійно розібратися у тому, що сталося з гетьманом Іваном Мазепою, звідки іде міф про його зраду і взагалі, ким був цей вусатий дядько, портрет якого прикрашає десятигривневу купюру.

 

 

 


 Українське козацтво

Книжка розповідає про визначне явище в українській історії — козацтво. Гортаючи її сторінки, ви дізнаєтесь, як і коли воно виникло, як жили козаки, як боронили землі нашої Батьківщини від ворогів та загарбників, як вони воювали й перемагали.
Козацтво дало історії багато славетних імен, відомих не лише на теренах України, айв усьому світі. Козаків шанували, вони вражали всіх своєю військовою майстерністю й надзвичайною сміливістю. Про все це ви дізнаєтеся зі сторінок цього видання.

Погортати

 


Пилипюк В. Україно, ти для мене диво!

Цей альбом можна назвати фотопоемою про рідну українську землю. Автор проникливим поглядом окидає обшири її історії, захоплюється неповторною красою природи, з любовю й ніжністю розповідає про памятки історії та культури.

Погортати


 

 

 


Небесна сотня

Ця книга складається з хроніки Євромайдану та біографій героїв Небесної сотні, спогадів їхніх родичів, близьких, друзів, тут наведено багато фотографій та реальні факти з трагічних подій на Майдані у лютому 2014 року.

Погортати

 

 

 


 

На попередню