Куп’янського району

 

Заливаха Опанас Іванович


Український живописець,  відомий правозахисник-шістедесятник Опанас Заливаха належить до людей, котрі спостерігають. На перший погляд, невиразну деталь він може ввести у світоглядний контекст. Народився 26 листопада 1925 року в с. Гусинка.  Він полюбляв малювати на картоні, фанері, полотні та на всьому , що потрапляло йому до рук. Опанас Заливаха − перший український художник, який порушив тему Голодомору та був в’язнем тоталітарного режиму. 

Читати докладніше.

 

 

 

 


 


Сядристий Микола Сергійович


Український майстер мікромініатюри. .Народився 1 вересня 1937 року в селі Колісниківка. Микола Сядристий - всебічно обдарована особистість: майстер спорту СРСР, а також абсолютний чемпіон України з підводного плавання. І ще Микола Сядристий - чудовий поет. Зразки його віршів ілюструють кожну роботу майстра в музеї мікромініатюр на території Національного Києво- Печерського історико-культурного заповідника. Людина різнобічних інтересів, М.Сядристий створенням мікромініатюр займається понад 50 років. Всі мініатюри виконує тільки вручну, за своєю неповторною для кожної роботи технологією. Читати докладніше:


 


Туган-Барановський Михайло Іванович


Перший економіст-східноєвропеєць, наукові теорії якого визнали зарубіжні вчені різних шкіл і напрямків; один із найкращих знавців кон'юнктурних економічних циклів, автор численних праць про теорію вартості, розподілу суспільного доходу, історію господарського розвитку та кооперативних основ господарської діяльності. Доктор економіки (1899). Народився Михайло Іванович Туган-Барановський у с.Солоному Куп'янського повіту Харківської губернії в заможній дворянській сім'ї. Читати докладніше:

 

 

 

 


 

Валяшко Микола Овксентійович (1871 – 1955). 


Урожденцем міста Куп'янськ відомий радянський хімік і фармацевт, засновник першого фармацевтичного вузу в Україні (Харків), заслужений діяч науки. 
Микола Овксентійович пройшов надзвичайно складний шлях від аптекарського учня до визнаного в світі науковця, помітного суспільного і просвітницького діяча. Його біографія - яскравий приклад життя людини, яка  створила себе сама, часом в складних, несприятливих умовах, приклад життя, який став зразком для вже кількох поколінь його послідовників.

Читати більше: