Краснокутський район

Територія Краснокутського району почала обживатись в давнину. За часів Київської Русі землі входили до Новгород-Сіверського князівства, були його окраїною. У "Слові о полку Ігоревім" згадується річка Мерла, яку перейшли в 1184 році війська князя Ігоря. Виявляється, що наші далекі предки громили половців саме на цих землях. Прекрасна природа Краснокутщини, милують око зелені поля, ліси, багаточисленні сади, своїм багатством Краснокутщина притягувала чужоземців і полчища. Не раз знищувалися поселення, коїлися знущання над її жителями.
Заселення цих територій розпочалося в середині XVII століття. В цей час в наш мальовничий край потягнулись переселенці з центральної України, західноукраїнських земель, тікаючи від польської панщини, з півночі на ці землі прийшли московські служиві люди. В період визвольної війни Українського народу проти шляхетської Польщі значна група переселенців з Корсуньщини оселилася поблизу річки Мерли, на місці майбутнього Краснокутська в 1651 році. Цей рік вважають часом його заснування.
У XVII - XVIII століттях це поселення мало назву Красний Кут. У 1780 році населення перейменоване на Краснокутськ. Краснокутськ тривалий час був сотенним містечком Охтирського полку.

Читати докладніше: