Дворічанський район


 

     Дворічанський район один із най мальовничих куточків нашої Слобідської України. Саме тут можна побачити крейдяні гори, чарівну долину річки Оскіл, маєтки Мечникових. Історичне минуле району багате і насичене різноманітними подіями.
     Перші мешканці на території району з'явилися за доби неоліту. У районі велика кількість різних археологічних пам'яток й особливо багато курганів. Наприклад, біля с. Піски знаходяться 22 кургани заввишки віл 1 до 22 м. З  1797 року Дворічна стає волосним центром Куп'янського повіту. Після утворення у 1932 році Харківської області вона стає районним центром. У 1962 році Дворічанський район було ліквідовано й Дворічна увійшла до складу Куп'янського району. Але вже в 1966 році вона знову стає районним центром

Сайт Дворічанської РДА

 

      

Мальовнича Дворічанщина: краєзнавча мандрівка /ОКЗ "Харківська обласна бібліотека для дітей"; уклад. В.  Лопата.– Х., 2020.- 6 с.
 
Дворічна — мальовничий куточок Харківської області, що відомий своїми крейдяними горами, заповідниками і річкою Оскіл, берегами якої ішов у похід князь Ігор. Видання є продовженням серії краєзнавчих мандрівок «Пам’ятні місця Харківщини».
Випуск адресований організаторам дитячого читання, учням середніх та старших класів, а також усім, хто цікавиться історією рідного краю.