Борівського району

Гомон Михайло Лук’янович

 

Його називають нестором літописцем Борівщини.  Літературознавець, професор, письменник, краєзнавець. Він народився 1936 року. У його житті були війна й голод 1947-го, «відлига» шістдесятих, надії вісімдесятих та початку дев’яностих  і гіркота розчарувань останніх десятиліть. Тривалий період він викладав історію російської літератури на філологічному факультеті Харківського державного університету (нині Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна), був у тривалому науковому відрядженні у Франції. Серед його праць – «Народовольцы в художественном сознании    Ф.М. Достоевского и В.М. Гаршина» (кандидатська дисертація 1975 року),  «Лев Толстой и харьковчане» (1993 р., перевидання 2008 р.  Михайло Лук’янович Гомон після багаторічної освітянської роботи в Харкові повернувся в рідний Борівський район. Серед захоплень Михайла Лук’яновича – шахи. Він має перший розряд і охоче бере участь у місцевих  турнірах.


 

Озерний Валерій

 

Валерія Озерного, музиканта, який грає на багатьох інструментах, співака з красивим голосом, ведучого концертів та інших масових заходів, колишнього викладача Борівської дитячої музичної школи, підприємця і просто приємного співрозмовника, в районі добре знають. Валерій народився  в березні 1974 року в м. Краматорську Донецької області. Музичні здібності  передалися від батьків. Мама добре співала, а батько грав на акордеоні. Невдовзі Валерія зарахували до музичної школи до класу баяна. Чотири роки навчання в училищі пройшли успішно,він поєднав свою долю з Борівською музичною школою, куди його запросили на викладацьку роботу. Працюючи, Валерій Озерний продовжував навчання в Харківській державній академії культури. 2004 року на регіональному конкурсі молодіжної пісні «Цвіт папороті» у м. Куп’янську посів І місце у номінації «Кращий чоловічий голос». Валерій обрав пісню "Belle" з мюзіклу «Нотр-Дам де Парі», яку виконав, співаючи трьома різними тембрами.


 

Шевченко Сергій 

 

Зірка пауерліфтингу із села Підлиман. Молодий спортсмен, цікава і неординарна особистість. Сергій навчався у Куп’янському автодорожньому коледжі. Ще в шкільні роки зацікавився силовими видами спорту. Спочатку тренувався самотужки, а в 2010 році, навчаючись у коледжі, обрав секцію пауерліфтингу і почав тренуватися під керівництвом досвідченого тренера.

 Цілеспрямованість у досягненні поставленої мети, сила волі й духу, впертість і наполегливість допомагали Сергію, і він швидко почав отримувати в спорті гарні результати. На різних змаганнях посідав призові місця, наприкінці 2012 року отримав звання майстра спорту України зі станової тяги та майстра спорту України з

пауерліфтингу в триборстві.

Нині Сергій Шевченко – майстер спорту міжнародного класу, чемпіон Європи, рекордсмен світу і Європи, абсолютний чемпіон України, 5-разовий  чемпіон України, 2-разовий срібний призер Кубка України, 3-разовий рекордсмен України.

 


 Ганзера Іван

 

Іван Ганзера народився 25 грудня 1987 року  у селі Калинове Борівського району. Від народження має проблеми із зором. З дитинства проявив здібності до музики, відвідував музичну школу за класом акордеону, брав участь у різноманітних конкурсах як акордеоніст і  співак. Після закінчення музичної школи працював художнім керівником у сільському клубі Калинового, займався музикою у власній невеликій домашній студії. Відправною точкою для Ганзери стала участь у діяльності Молодого театру Вадима Мулермана, завдяки якій Іван і прийняв рішення брати участь у першому сезоні талант-шоу «Голос країни». Наразі співак співпрацює зі студією «Med Records». Цікаво, що його дружина супроводжує  Івана майже на всіх концертах з маленькою донечкою. 

 


 

 Криворучко Анатолій Тихонович

 

Народився Анатолій Криворучко 12 лютого 1947 року в с. Базаліївка Чугуївського району Харківщини. Важкі повоєнні роки загартували характер майбутнього героя. Його трудовий шлях почався з посади головного агронома в колгоспі Сахновщинського району Харківської області, куди він приїхав на роботу після закінчення Карачівського сільгосптехнікуму. Там же здобув керівний досвід. Навіть після виходу на заслужений відпочинок Анатолій Криворучко не полишив роботи, обіймаючи посаду голови ради сільгосппідприємців Харківської області, заступника голови Аграрного союзу України, радника голови Харківської облдержадмістрації. За його сприяння було створено унікальне об'єднання – Спілка Героїв України Харківщини. Анатолій Тихонович став керівником цього об'єднання, яке сприяє державній і обласній владі у вирішенні проблем у сільському господарстві й промисловості, активно співпрацює з Гуманітарною радою Харківщини і Харківським регіональним комітетом з питань економічних реформ.

Протягом життя А.Т. Криворучко отримав чимало нагород і відзнак. 1993 року його було удостоєно звання Заслужений працівник сільського господарства України. Свою найвищу державну відзнаку – звання Герой України він отримав 2002 року

 

 


Читати докладніше: