Бойовики та трилери

На попередню

 

 

Павлюк, Ілларіон. Білий Попіл

Приватному детективу Тарасу Білому замовляють розслідувати вбивство панночки. Обвинувачують такого собі семінариста Хому Брута, й справа ніби геть зрозуміла... Втім, хутір, де сталося вбивство, приховує таємницю. І ця таємниця — страшніша за всі оповідки про панночку, яка встала з гробу. «Білий попіл» — це надзвичайно цікавий, атмосферний та водночас динамічний трилер у стилі нуар. У ньому повно загадок, що їх до останнього кортить розкрити. І, згідно з законами жанру, найменша деталь свого часу неодмінно отримує блискавичне пояснення. Але особливість роману в тому, що кожна таємниця врешті-решт матиме не одне, а відразу два трактування — логічне і містичне. Тому, залежно від світосприйняття читача, роман стає чи то детективним трилером, чи то містичним. А втім, саме про це і хочеться поміркувати наприкінці книжки...

 


Кінг С. Керрі
Роман, після публікації якого Стівен Кінг прокинувся знаменитим. Історія зацькованою однокласниками, забитої матір'ю дівчини з маленького містечка Касл-Рок. Дівчини, в якій дрімає жахливий за силою дар телекінезу.
Роман "Керрі" не раз ставав основою кінофільмів ...

 

 

 

 


 

Кінг, Стівен. Дьюма-Кі

Власник успішної будівельної компанії Едгар Фрімантл потрапляє в автомобільну аварію. Травми дуже важкі, він втратив праву руку, страждає амнезією і хронічними болями. Через напади люті розпадається шлюб Едгара. Намагаючись знайти себе, за порадою лікаря, головний герой вирушає жити в Флориду, на острів Дьюма-Кі, де починає займатися малюванням.
На острові Едгар знайомиться і починає дружити з важкохворою Елізабет Істлейк і її компаньйоном, адвокатом, Джеромом Уайрманом. Поступово Едгар виявляє, що в минулому Елізабет ховається якась похмура таємниця, яка впливає і на його картини.

 


Дочинець, Мирослав. Лис та інші детективні історії

Роман «Лис» лауреата Шевченківської премії Мирослава Дочинця — про чоловіка незвичайної долі й унікального хисту, який шукає в провінції свої загублені сліди, а знаходить сенс життя, нові цінності й нове кохання. Роман читається одним подихом, залишаючи відчуття подарованої долею любовної пригоди. Тут є все — шляхетний стиль, тонка дотепність, призабутий романтизм, детективна інтрига, розсипи мудрості, непідробна читабельність.
Інші детективні історії об'єднані одним головним героєм — слідчим Правиком, який, шукаючи злочинні сліди, водночас шукає сенс життя, міру справедливості і милосердя.

 


Курков, Андрій. Гра у відрізаний палець
1997 рік... У Києві на даху будівлі СБУ знайдено труп. Установити особу загиблого виявилося нескладно: це відставний генерал, радник президента з питань оборони Броницький. Але ось що цікаво: у трупа чомусь відрізаний великий палець на правій руці... Розслідувати цю незвичайну справу доручено молодому лейтенанту міліції Віктору Слуцькому. У ході слідства доля зіштовхує його з Ніком Ценським — колишнім військовим перекладачем. З часом вони починають розуміти, що втягнуті в таємну і жорстоку гру спецслужб України та Росії, які вийшли на слід величезних грошей колишнього КДБ. Не раз піддаючи своє життя смертельній небезпеці, Віктор і Нік не відразу усвідомлюють, що вони всього лише пішаки в цій грі...

 


Браун, Д. Код да Вінчі
Головний герой роману Роберт Ленгдон, учений історик та релігієзнавець, має розкрити таємницю християнських реліквій, над якою ламали голови тисячі учених багато років. Але не тільки він намагається отримати секретний код, що може наділити безмежною владою.

 

 

 

 


Стокер, Б. Дракула

Брем Стокер - автор безлічі книг, які свого часу були дуже популярні, - "Лігво Білого Хробака", "Перевал змій", "Леді в савані". Але справжнє безсмертя знайшов лише один його роман - "Дракула". Ця книга - далеко не перше оповідання про вампірів - стала справжньою класикою жанру, його еталоном і послужила причиною бурхливого сплеску всесвітнього захоплення "вампірської" темою, що не загасає донині.

 

 

 

 


Крайтон, Майкл.Парк Юрського періоду
Ексцентричний учений-мільйонер Хеммонд викупив острів біля узбережжя Коста-Рики для того, щоб побудувати там унікальний реліктовий парк, який він зібрався заселити (так, так, не дивуйтеся) живими динозаврами. Унікальні можливості генетики та біотехнологій дозволили відтворити як травоїдних, так і хижих особин. До відкриття небувалого атракціону під назвою «Парк Юрського періоду» залишаються лічені дні й Хеммонд запрошує двох відомих вчених-палеонтологів подивитися на своє дітище. Але низка фатальних випадків призводить до того, що мешканці парку опиняються на волі й перед людьми гостро постає питання виживання і порятунку.

 

 

 

 

На попередню