Премія пам’яті Астрід Ліндгрен

На попередню

 

2021

Лауреатом премії в цьому році став Жан-Клод Мурлева – один з провідних французьких авторів для дітей та молоді.

З особливою любов'ю до казок, байок і фентезі, він спирається на літературні традиції, щоб створювати світи, не схожі ні на які інші.
Детальніше

Повний список номінантів премії 2021

 

 


2020

 

Меморіальна премія імені Астрід Ліндґрен (Astrid Lindgren Memorial Award – ALMA), яку вручають за внесок у розвиток дитячої та юнацької літератури, оголосила переможницю. Нагороду цього року отримала авторка-ілюстраторка із Південної Кореї Гіна Баєк (Heena Baek).


2018

27 березня на Дитячому книжковому ярмарку у Болоньї було оголошено переможця, а вірніше переможицю Меморіальної премії Астрід Ліндґрен 2017. Цьогоріч ця престижна нагорода, яку свого часу отримували Моріс Сендак, Кітті Кроутер, Ісоль, Барбру Ліндґрен, Шон Тан, Мег Рософф, Філіп Пулман, Вольф Ерльбрух та багато інших відомих в усьому світі дитячих письменників і письменниць, дісталася Жаклін Вудсон.


2017

Премію пам'яті Астрід Ліндгрен отримав німецький письменник та ілюстратор Вольф Ерльбрух, чиї дитячі книжки присвячені складним темам.

 

 


2016

Американсько-британська письменниця Мег Розофф стала володарем премії пам'яті Астрід Ліндгрен 2016 р. за внесок у розвиток дитячої і юнацької літератури. Повідомлення про це було опубліковано на сайті премії. Як говориться в заяві журі, "молодіжні романи Мег Розофф звертаються і до почуття, і до розуму. У своїй блискучій прозі вона говорить про пошуки сенсу і ідентичності в химерному і дивному світі. Її сміливі, повні гумору історії справді унікальні. Немає читача, якого вона залишила б байдужим".


2015

Премію пам'яті Астрід Ліндгрен отримує організація PRAESA

PRAESA (Project for the Study of Alternative Education in South Africa) — ціла організація, яка з 1992 року займається промоцією читання і літератури серед дітей та молоді у Південній Африці. Заснована доктором Невілом Александром у Кейптауні, PRAESA стала новою альтернативою державній освіті.
За двадцять три роки існування PRAESA зробила чимало для того, аби підкреслити визначну роль літератури в особистому та суспільному розвитку в південноафриканському суспільстві і культурі.


2014

У шведській столиці відбулося вручення премії пам’яті Астрід Ліндгрен – однієї з найпрестижніших нагород за досягнення в галузі літератури для дітей та юнацтва. Диплом з рук спадкоємної принцеси Вікторії на сцені Стокгольмської філармонії отримала шведська письменниця Барбру Ліндгрен.

“Барбру Ліндгрен – літературний творець нового. Зухвалістю мови і багатством психологічних нюансів вона внесла нове не тільки в книжки з картинками для найменьших, але також і в абсурдні розповіді в прозі, екзистенційні вірші для дітей і реалістичні відображення дитинства”, – відзначило журі.


Лауреати премії пам'яті Астрід Ліндгрен по роках

 

 

На попередню