Премія Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки

На попередню

 

2021

Комітет з присудження Премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва визначив переможців за 2020 рік.

У номінації «Літературні твори для дітей та юнацтва» перемогу здобула письменниця Дара Корній за тритомник «Чарівні істоти українського міфу. Духи природи» (є в бібліотеці!), «Чарівні істоти українського міфу Домашні духи», «Чарівні істоти українського міфу Духи-шкідники» (видавництво «Віват»).

У номінації «Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва» перемогла Катерина Рейда за художнє оформлення книги «Байки Езопа» у переказі Олександра Виженка («Час майстрів»).

 

2020

У 2019 році премії не присуджували через бюрократичні нюанси. Список творів, поданих на премію 2019 року можна переглянути тут.

2019

Комітет з присудження Премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва на своєму засіданні, що відбулося в Держкомтелерадіо, визначив лауреатів за 2018 рік.
У номінації «Літературні твори для дітей та юнацтва» з 43 висунутих на здобуття Премії робіт перемогу здобув дитячий письменник Іван Андрусяк за книги для малят «Зайчикова книжечка» та «Третій сніг» (видавець – ТОВ «Фонтан Казок»).
У номінації «Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва» лауреатом Премії став Михайло Александров за художнє оформлення книги Сергія Товстенка «Ремонт Летючих Чудес» (видавець — ТОВ «Видавництво «Глоуберрі Букс»). Всього за Премію в цій номінації змагалося 13 робіт.

2018

У номінації "Літературні твори для дітей та юнацтва" премію присуджено письменниці Марії Мороз (Морозенко) за книги "Іван Сірко — великий характерник", "Іван Сірко — славетний кошовий", повість "Я закохалася".

У номінації "Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва" лауреатом премії імені Лесі Українки за 2017 рік стала художниця-графік Катерина Іванова за художнє оформлення книг "Йде до нас колядочка", "Пісня тоненької очеретини" Василя Чухліба; "Лісовий урок" Станіслава Шаповалова.

 

 

 2017

3 лютого 2017 року в Держкомтелерадіо відбулось засідання Комітету з присудження премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українкиза літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва за 2016 рік.

Шляхом таємного голосування лауреатом премії визначено письменницю Ганну Чубач (книга «Малюємо, читаємо, пишемо», видавництво «Букрек»).

 

2016

28 січня у Держкомтелерадіо відбулось засідання Комітету із присудження Премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва за 2015 рік. Шляхом таємного голосування члени комітету, до якого входять представники міністерств, творчих спілок, науковці та бібліотекарі, визначили переможців конкурсу у чотирьох номінаціях.

У номінації «Літературні твори для дітей та юнацтва» змагалися 19 авторів і 26 творів, що побачили світ у 17 видавництвах України. Лауреатом премії визнано книгу «АБВ, або Операція «Ставкозавр» Павла Куща, видана 2014 року журналом «Донбас» та Національною спілкою письменників України.

 2014

Присудження Премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва за 2013 рік:
у номінації “Літературні твори для дітей та юнацтва”

Гуменюк Надіії Павлівні- письменниці - за книгу “Шуршик В. та інші: Казки з Яринчиного саду”

 

 

 

у номінації “Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва”
Ковальчук Вікторії Володимирівні - художниці - за художнє оформлення книги “Про фею Дорофею”