Премія імені Г. К. Андерсена

На попередню

 

2022

 

IBBY оголосив номінантів на премію Андерсена 2022

У довгому списку премії – 62 кандидати з 33 країн світу.

Від України в категорії «Автор» на винагороду претендує письменниця Галина Малик, а в категорії «Ілюстратор» – художник Кость Лавро.

Короткі списки оприлюднять у січні 2022-го, а імена переможців премії стануть відомі під час книжкового ярмарку в Болоньї.

Повні списки номінантів на премію.

2020

Премія імені Ганса Крістіана Андерсена, яка вважається найпрестижнішою у світі нагородою в галузі дитячої літератури, оголосила про лауреатів 2020 року.   Кращим автором стала Жаклін Вудсон з США.
Кращим ілюстратором - Альбертіна зі Швейцарії.

 

 

 


2018

Цього разу премію у галузі ілюстрації здобув російський ілюстратор і автор дитячих книжок Ігор Олейніков. Свого часу Ігор Олейніков працював на кіностудії «Союзмультфільм» і брав участь у створенні таких фільмів як «Таємниця третьої планети», «Жив-був пес», «Подорож мурахи», «Казка про царя Салтана», «Халіф-лелека» тощо.

 

 

З-поміж письменників журі, що складається з фахівців із дитячої літератури, вирішило віддати нагороду відомій чи не усьому світу японській авторці Ейко Кадоно. Відомій насамперед завдяки роману «Служба доставки Кікі», опублікованому у 1985 році та покладеному в основу однойменного анімаційного фільму Хаяо Міядзакі у 1989 році. За цю ж книгу Ейко Кадоно було присуджена Літературну премію імені Номи.

 

 


2016

Цього року премію у галузі ілюстрації здобула Ротраут Сузанна Бернер, німецька художниця, найбільш відома своїми віммельбухами «Пори року». Про це повідомляє Barabooka. Простенькі на перший погляд «книжки-для-роздивляння» переважно оповідають про знайому дитині повсякденну реальність лише мовою малюнку, спонукаючи до уважності та даруючи затишне «впізнавання» власних досвідів і відкриття чужих.

 

 

 

 

Також лауреатом премії Андерсена цьогоріч став китайський автор Цао Вень-Cюань. Він – автор романів, новел, оповідань і книжок-картинок, одну з яких проілюстрував лауреат премії Андерсена 2014 бразильський художник Roger Mello. На жаль, більшість із його текстів поки що не переклали навіть англійською, але, сподіваємося, медаль Андерсена посприяє цьому у майбутньому.

 

 

 

 

 


 2014

 

Володарями Міжнародної Золотої Медалі імені Х. К. Андерсена 2014 стала японська письменниця Нахоко Уехасі

 

 

 

 

 

 

 

і бразильський художник Роджер Мелло.

 

 

 

 

 

 


2012

У 2012 році удостоєна премії Х. К. Андерсена за внесок у дитячу літературу аргентинська письменниця, автор книг для дітей і дорослих Марія Тереза Андруетто. У висновку журі премії Андерсена відзначено, що Андруетто «створює чуттєві книги, глибокі і поетичні, з чіткою літературною основою. Її книги зачіпають велику різноманітність тем, таких як міграція, внутрішні світи людей, несправедливість, любов, бідність, насильство і політичні проблеми»

 

 


Лауреати премії Х. К. Андерсена за внесок у дитячу літературу по роках