Нобелівська премія з літератури

2016

Нобелівська премія з літератури за 2016 присуджена американському виконавцю і автору пісень Бобу Ділану

«за створення нових поетичних виразів у великій американській пісенної традиції».

Боб Ділан - культова фігура в рок-музиці, один з найбільш значущих і популярних музикантів сучасності. Певна кількість його композицій використовували в США учасники рухів за громадянські права. У 2010 р. журнал Rolling Stones присудив Ділану друге місце в списку найбільш великих музикантів 20 століття - перше місце тоді посіла група The Beatles.

 

 

 


2015

Нобелівська премія з літератури за 2015 присуджена білоруської письменниці українського походження Світлані Алексієвич з формулюванням «за багатоголосе звучання її прози і увічнення страждання і мужності». Про це повідомила постійний секретар Шведської академії Сара Даніус.

Читати далі

 

 

 

 


2014

Королівська академія наук Швеції назвала лауреата Нобелівської премії з літератури 2014 р. Ним став французький письменник Патрік Модіано, майже у всіх своїх книгах писав про окупацію Франції Німеччиною під час Другої світової війни. "За искусство памяти, которым он пробудил самые непостижимые людские судьбы и раскрыл мир оккупации"

Читати далі

 

 

 

 

 


2013

Шведська академія визначилася з лауреатом Нобелівської премії з літератури за 2013 рік - нагороду отримала канадська письменниця Еліс Мунро, яка стала 13-й жінкою серед її власників. Ім'я Мунро за результатами засідання Нобелівського комітету оголосив постійний секретар організації Петер Енглунд. Премія письменниці була вручена з формулюванням «Майстер сучасної розповіді».

Читати далі

 

 

 


Лауреати Нобелівської літератури по роках