Літературні премії 2

На попередню

 

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року»

 

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року» — це щорічна премія, заснована Костянтином Родиком та Галиною Родіною 1999 року. Вона є однією з найбільших в Україні та оцінює весь книжковий асортимент року: від української сучасної літератури, перекладів класики до дитячої літератури та мистецьких видань.

 

 


Топ БараБуки

Унікальний рейтинг від фахових літературознавців, які з 2014-го року стежать за ринком українського дитячого і підліткового книговидання та відзначають книжки, базуючись на професійному досвіді експертів із дитячого читання.

 

 

 


Літературна премія імені Наталі Забіли

Премію імені Наталі Забіли заснувало 1988 року щомісячне видання для дошкільнят та учнів початкової школи «Малятко». Нею відзначають найкращий літературний твір для дітей та найкраще ілюстрування з метою «привернути увагу до проблем літератури саме для найменших дітей, пожвавлення творчого процесу та окреслення орієнтирів». Вручення премії традиційно проводиться у Національному музеї літератури України у травні. Лауреатами премії ставали Павло Глазовий, Анатолій Григорук, Тамара Коломієць, Зірка Мензатюк, Наталка Поклад, Василь Чухліб та інші.


 

Премія імені Шолом-Алейхема

Про заснування премії імені Шолом-Алейхема : постанова Кабінету Міністрів України від 25 лютого 2009 р. N 147
Премія присуджується один раз на три роки до дня народження Шолом-Алейхема – 2 березня. Лауреатами Премії можуть бути письменники, перекладачі, сценаристи, драматурги – автори творів, що популяризують духовно-культурні надбання українського та єврейського народів і сприяють поширенню позитивного іміджу України у світі.
З 2018 року премію присуджують щороку, а не раз на три роки, як раніше.


Обласна літературна премія імені О. С. Масельського

Обласна рада заснувала щорічний конкурс імені О.С.Масельського на кращий літературний твір. Конкурс спрямований на підтримку харківських талантів, а саме: поетів, прозаїків, драматургів, журналістів і, в першу чергу, обдарованої молоді.