ТОР - 10 книг для підлітків

 

На попередню:

 

Ягелло Й. Тирамісу з полуницями


У другом класі ліцею Лінка нарешті втілює свою мрію: вона створює власний блог, де регулярно пише про все, що здається їй важливим. Її кохання з Адріаном триває, дівчина на сьомому небі від щастя! І Лінка вже не уявляє собі життя без роботи, шукає її – і знаходить! За всім цим у неї дедалі менше часу на відверті розмови з подругою, Наталією. А в тієї багато чого змінилося…
Це книжка про те, як мало ми знаємо навіть про найближчих нам, найрідніших людей. Лінка не підозрювала, з якими проблемами змагається Наталія, не знала, що молодший братик має в школі серйозні проблеми, не здогадувалася, чому раптово змінилася Рута, у якої вона працює. На щастя, ніхто з нас не є самотнім островом. Головне – вчасно помітити, підтримати, допомогти.


Андрусяк І. 28 днів із життя Бурундука

Повість Івана Андрусяка з ілюстраціями Ганни Осадко «Вісім днів із життя Бурундука» — один із найуславленіших у сучасній українській лі­тературі творів для молодших підлітків. 2013 року вона увійшла до пре­стижного каталогу найкращих дитячих книжок світу «White Ravens» («Білі Круки»). Разом із нею в цій книжці ти прочитаєш про нові пригоди улюблено­го героя. Він розгадуватиме таємницю моторошних кроків, які звучать уночі в його кімнаті («Креденс»), займатиметься ризиковими хімічними експериментами («Алхімік») і, нарешті, спробує пізнати спокуси «до­рослого» життя й навчиться розрізняти, що в ньому справжнє, а що — обман («Завдання з фізики»).
 


Мартін Дж. Р. Р. Гра престолів


На сторінках цієї книги оживає світ Середньовічної Європи, тільки з драконами, Інакшими і Якіном Хгаром. Ніхто ще не писав так захопливо та інтригуючи про політику і владу. Джордж Р. Р. Мартін не обійшов стороною також і інші аспекти будь-якого людського життя — жорстокість, кохання, хіть — і описувати це він вміє. Всесвіт семи королівств став найпопулярнішим фентезі-романом, на основі якого щороку проводяться косплеї по всьому світу. Захоплюючі події, найнеочікуваніші повороти сюжету та, звісно, герої, в яких закохуєшся або ненавидиш всім серцем.


Адамс Р. Небезпечні мандри

«Небезпечні мандри» - найзнаменитіший роман сучасного англійського письменника Річарда Адамса (1920-2016) в жанрі героїчного фентезі. Автор описує пригоди кількох відчайдухів - молодих диких кролів, які, рятуючись, покинули свою домівку в пошуках ліпшої долі. Кожна мить для них сповнена небезпек, і нікому не відомо, чи досягнуть вони заповітної мети...
Це одна з найкращих книжок, написаних у ХХ ст., що посідає достойне місце в одному ряду з творами Антуана де Сент-Екзюпері, Рея Бредбері, Річарда Баха та інших знаменитих письменників.


Гантер Е. Коти вояки. На волю!

У хащах незайманого лісу дикі племена котів відчайдушно змагаються за свою територію і за право вижити. Що станеться з рудим хатнім котиком, який опинився у самісінькому центрі цих котячих війн? Тут його точно ніхто не погладить по загривку і не нагодує смачною їжею. У нього є вибір: або повернутися назад і бути живою іграшкою, або випустити на волю свої дикі інстинкти і стати справжнім вояком Клану...

Серія "Коти вояки" в бібліотеці
 

 

 Кіз Д. Квіти для Елжернона

Недоумкуватий Чарлі Гордон працює прибиральником у пекарні, а у вільний час відвідує школу. Його заповітна мрія – стати розумним. І доля дарує йому цей шанс… Він погоджується взяти участь у ризикованому науковому експерименті. Той виявляється вдалим – після операції на мозку інтелект Чарлі сягає неймовірних височин. За короткий час він встигає пізнати всю повноту життя. Але ніхто не передбачив наслідків операції…
 

 

 

 


Фил Е. Витя Туфель действует

Ты уже семиклассник, но родители считают, что ты еще слишком мал, чтобы поздно возвращаться домой?! Пусть даже ты был занят расследованием таинственного исчезновения учительницы химии? Или тебе кажется, что сосед из квартиры напротив ведет себя подозрительно и наверняка что-то скрывает?! Тогда ты настоящий детектив, такой, как Витя Туфель!

Подружившись с находчивым Туфелем, ты вместе с ним выйдешь на след банды торговцев оружием, получишь благодарность от настоящего следователя и даже повстречаешь Бэтмена... Какого Бэтмена – ты узнаешь, прочитав книгу про захватывающие и опасные приключения юного детектива Вити Туфеля.
 

 


Нестлінґер К. Маргаритко, моя квітко

Маргариті – чотирнадцять, вона не показна, товста і з купою комплексів, тож життя здається їх не надто веселим. Проте виявляється, із цим можна жити, не дуже переймаючись, бо негаразди із часом минають, якщо докласти бодай мінімум зусиль. У п’ятнадцять із зовнішністю в неї все гаразд, але вона ніяк не може розібратися, кого ж  із двох своїх хлопців насправді кохає. Та от Маргариті виповнюється сімнадцять. Вона закінчує школу й готується провести свої перші в житті канкули без батьків. Нехай вони нарешті на самоті з’ясують стосунки! Бо в Маргарити власних клопотів – по саме нікуди…

 

 


Стюарт П., Риддел К. Воздушные пираты за темными лесами

"Повітряні пірати" - книги для тих, хто вже прочитав "Гаррі Поттера"

і тепер шукає наступний, не менш цікавий світ.

Publishers Weekle

"Повітряні пірати" - всесвітньо відомий бестселер, де на вас чекають справжні пригоди, світ повний несподіванок  і герої, які мріють про подвиги і небо. Герой книги Прутик, кинутий при народженні в Лісах, був усиновлений лісовими тролями. Відчуваючи себе ізгоєм серед чужого племені, він робить немислимий для жителів Лісів вчинок – сходить зі стежки. І з цього моменту поринає у вир небезпечних подій і запаморочливих пригод. На кожному кроці його підстерігають страшні і кумедні істоти: душогубці, сиропні гобліни, злиднетрогі і інші мешканці цього світу, але незважаючи ні на що Прутик продовжує шлях. Його мета – дізнатися про своє минуле і зрозуміти власне призначення. В кінці він знаходить батька– хмарного Вовка.


Кращі з кращих...

Старк У. Диваки і зануди

Симоні – дванадцять, і в її житті повно прикрощів: мама зв’язалась із занудою Інґве, через переїзд у нове помешкання треба змінити школу і покинути друзів, ще й зник улюблений пес Кільрой.  У новій школі Симона мимоволі стає… Симоном, і їй навіть подобається спершу видавати себе за хлопця. Таємницю дівчинки знає лише дідусь-дивак. Але справжні проблеми починаються, коли Симона закохується…
 

 

 

 


Тимайер Т. Хроники искателей миров

Це історії про людину на ім'я Карл Фрідріх Донхаузер, який називав себе сином великого натураліста Вільгельма фон Гумбольдта. Разом зі своїми вірними супутниками він не раз навідувався в найглухіші і недосліджені утолкі Землі, стирав одне за іншим з карти "білі плями", відкривав невідомі світові народи і племена, зав'язував дружбу з неймовірними істотами, відшукував фантастичні скарби і пережив при цьому воістину грандіозні пригоди.

 

Читайте в бібліотеці...
 

 


Космовська Б. Буба

Якщо тобі шістнадцять років, твоя мати – відома письменниця, батька частіше можна побачити на телеекрані, ніж удома, а старша сестра постійно заявляє про своє бажання стати кіноактрисою, життя здається не таким уже й легким. На щастя, у Буби є ще дідусь Генрик, а в того - свої пристрасті, наприклад, гра в бридж.Ну, і улюблені джинси й мартенси. Захоплива й сповнена теплого гумору книжка про відкриття світу дорослих, пошуки дружби, перше кохання, гіркоту поразок та маленькі й великі перемоги над собою.

Також читайте:

Космовська, Барбара. Буба. Мертвий сезон. - Львів, 2012. - 224 с. - (Прикольна книжка).
 


Щерба Н. Лунастри

Лунастри. Стрибок над зорями – це перша книга із серії «Лунастри» про багатовікове протистояння між пов’язаними із Місяцем «лунатами» та залежними від зірок «астрами».

Головні герої книги юна астра Селестіна та лунати Тім і Алекс ніби випадково зустрінуться у маленькому містечку, але насправді ця зустріч була доленосною та невідворотньою, і саме від цих підлітків залежить доля нового світу Астралісу, де астри зможуть жити вільно. У кожного із героїв книги є своє призначення, своя доля та таємниця...
 

 


Бердт В. Все починається в 13

Герої нової повісті Валентина Бердта – підлітки, які опинилися влітку в селі, розраховуючи на страшенну нудьгу. Натомість вони потрапляють у справжні пригоди, не раз навіть містичні – з нічними походами на цвинтар, духами померлих, відьмами, екстрасенсами та паранормальними подіями, від яких уже не занудьгуєш, а навпаки – наковтаєшся страху…

 

 

 


 


Рутківський В. Джури і підводний човен : історична трилогія для дітей. Кн. 3.

«Джури і підводний човен» — заключна книга захоплюючої історичної трилогії «Джури». У цьому романі Володимир Рутківський знову постає блискучим оповідачем і чарівником слова. На тебе, любий читачу, чекають неймовірні пригоди, шалені звитяги і нові відкриття. Разом з героями роману ти оборонятимеш Київ, перепливеш неприступні дніпровські пороги, розвідаєш таємниці підземної Хортиці, штурмуватимеш Очаківську фортецю. Ти також дізнаєшся, як Санько допоміг Грицикові стати непереможним воїном-характерником, чому Демко Дурна Сила знову змінив своє прізвисько, і як Телесикові з Чорториєм вдалося винайти підводний човен і перепливти на ньому Чорне море. А небезпеки... На те вони й небезпеки, аби їх долати.
 

 


Функе К. Чорнильне серце

Меґі любить читати книжки. Любить читати книжки і її тато Мо, палітурник, «книжковий лікар», як називає його Меґі. Проте він не читав їй у голос ще відтоді, як загадково зникла її мама. Вони жили собі спокійним життям аж до тієї ночі, коли незнайомець прийшов із попередженням. Наступного дня Мо став пакувати валізи. Вони мусять переховуватись. Але від чого і від кого?

Невдовзі таємницю Мо розкрито. Він, виявляється, має надзвичайний дар – втільвати в життя історії, оживляти їхніх героїв. Чимало років назад він випадково вичитав з книжки у наш світ бездушного злочинця. І от тепер цей злодій полює на Мо та його рідкісний талант.

Меґі поринає у карколомні пригоди, в яких уявне переплітається зі справжнім. І тепер саме від неї зщалежить, як закінчиться історія, що полонила їх усіх.